Klocki i tarcze hamulcowe

Oferujemy części do układu hamulcowego największych producentów:

Klocki i tarcze hamulcowe – główne zadania

Układ hamulcowy jest bardzo ważnym systemem bezpieczeństwa pasażerów. Powierzchnie klocków z bardzo dużą siłą dociskają z obu stron obracającą się wraz z kołem tarczę hamulcową powodując wyhamowywanie auta. Sprawny i dobrze działający system układu hamulcowego wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo podróżnych! Dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie i wymiana klocków i tarcz hamulcowych. Należy pamiętać również o uzupełnianiu płynu hamulcowego i jego wymianie co 5 lat. Tanie klocki nieznanych marek mogą szybko się ścierać albo przeciwnie, mogą być tak twarde że przy hamowaniu zamiast się ścierać zaczynają się szklić, co powoduje słabe hamowanie i niszczenie tarcz hamulcowych.

Klocki hamulcowe wymieniamy zawsze w komplecie na jedną oś. Warto dodać, że w przypadku wymiany tych elementów w jednym tylko kole działa na nie inna siła hamowania niż na koło, gdzie nie nastąpiła taka wymian. Innymi słowy, gdy naciskamy pedał hamulca, koła pojazdu są hamowane nierównomiernie, przez co opona jednego koła ściera się szybciej i nierzadko podczas procesu hamowania auto samoczynnie minimalnie skręca.

Tarcze hamulcowe muszę mieć określoną grubość. Przekroczenie tego minimalnego wymiaru może spowodować pęknięcie lub wykrzywienie tarczy. Co więcej, części te powinny spełniać wysokie wymagania, być odporne na wysokie temperatury (wytwarzane przy tarciu powierzchni klocków i tarczy) oraz na pęknięcia, odkształcenia i ścieranie. Tarcze hamulcowe, z tych samych powodów co klocki, należy zawsze wymieniać parami na jedną oś.

Theme: Overlay by Kaira Motpuls
Sprzedaż akumulatorów Gdynia